خانه / بهینه سازی سایت / انواع لینک

انواع لینک

انواع لینک

 

انواع لینک که در این مطلب راجع به آن صحبت خواهیم کرد، سه دسته هستند. نکته مهم این است که لینک‌ها باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. گوگل وب‌سایت‌هایی که از لینک‌های ضعیف و با کیفیت پایین استفاده می‌کنند را جریمه می‌کند. از طرف دیگر لینک‌ها باید به‌طور مستقیم ترافیک را به سایت شما هدایت کنند.

شناخت انواع لینک جهت بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو امری لازم است. هر سئوکار باید از چارچوب‌های تعیین شده برای انواع لینک اطلاع داشته باشد.  سئوکار باید بتواند بهتر و صحیح‌تر صفحات‌ وب‌سایت را بهینه کرده و باعث ارتقای رتبه‌بندی در موتورهای جستجو شود.

انواع لینک عبارتند از:

  1. لینک معمولی
  2. لینک توسعه یافته
  3. لینک خودآفریده

 

 لینک ” معمولی “

یکی از انواع لینک، لینک معمولی است. این لینک از نوع لینک سرمقاله‌ای است. لینک‌هایی که به‌طورمعمول توسط سایت‌ها و صفحاتی که می‌خواهند به محتوا یا کسب‌وکار شما لینک شوند، ایجاد می‌شوند. این لینک‌ها مستلزم هیچ اقدام خاصی از سمت سئوکارها، به‌غیراز ایجاد یک محتوای عالی و تبلیغ آن نیست.

 لینک “توسعه یافته”

یکی دیگر از انواع لینک، لینک توسعه یافته است. این نوع لینک در واقع لینک بیلدینگ دستی است. سئوکار این لینک‌ها را با ارسال ایمیل به وبلاگ‌نویسان، معرفی سایت‌ها به دایرکتوری‌ها و یا پرداخت برای لیست‌هایی از هر نوع، ایجاد می‌کند. سئوکار اغلب با ارائه توضیح برای لینک هدف، یک پیشنهاد ارزشمند ایجاد می‌کند چراکه ایجاد لینک در بهترین شرایط است.

مثالی که می‌توانیم اینجا بزنیم پر کردن فرم‌ها جهت ارسال برای برنامه جایزه وب‌سایت است.

 لینک خود آفریده

این لینک غیر سرمقاله‌ای است. صدها هزار وب‌سایت برای بازدیدکنندگان هر فرصتی را برای ایجاد لینک‌ها از طریق ثبت‌نام کاربران، امضای انجمن، نظرات و دیدگاه‌های وبلاگ یا پروفایل کاربر فراهم می‌کند. این لینک‌ها کمترین مقدار ارزش را ارائه می‌دهند، اما می‌توانند در کل، برای برخی از سایت‌ها تأثیرگذار باشند. به‌طورکلی، موتورهای جستجو همچنان به کاهش بیشتر ارزش این نوع لینک‌ها می‌پردازند و آنچه معروف است این است که سایت‌هایی را دنبال می‌کنند که پیوسته از این لینک‌ها استفاده می‌کنند تا آن‌ها را جریمه کنند. امروزه این نوع لینک‌ها اغلب به‌عنوان هرزنامه موردتوجه قرار می‌گیرند و باید بااحتیاط دنبال شوند.

همچنین ببینید

فرق بین http و https

فرق بین http و https

برای بررسی به یک سایت تجاری آنلاین مثل دیجی کالا یا آمازون وارد شوید. آن‌جا متوجه می‌شوید که در نوار آدرس آن به جای پروتکل http ، پروتکل https ظاهر می‌شود.چه اتفاقی افتاده است؟ آیا هنگام خرید از این سایت‌ها اطلاعات کارت اعتباری در امان است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *