آدرس کانونیکال چیست؟

آدرس کانونیکال

آدرس کانونیکال اجازه می‌دهد تا به موتورهای جستجو بگویید که آدرس‌های مشابه در واقع یکسان هستند. گاهی اوقات شما محصولات یا محتوا دارید که تحت آدرس‌های مختلف قابل دسترس است. یک آدرس‌ کانونیکال می‌تواند بدون آسیب رساندن به رتبه‌بندی، استفاده شود.

بیشتر بخوانید »

فرق بین http و https

فرق بین http و https

برای بررسی به یک سایت تجاری آنلاین مثل دیجی کالا یا آمازون وارد شوید. آن‌جا متوجه می‌شوید که در نوار آدرس آن به جای پروتکل http ، پروتکل https ظاهر می‌شود.چه اتفاقی افتاده است؟ آیا هنگام خرید از این سایت‌ها اطلاعات کارت اعتباری در امان است؟

بیشتر بخوانید »

ابزار آنالیز سایت

آنالیز سایت

ابزارهای زیادی برای آنالیز سایت وجو دارد اما هر کدام بهر کاری ساخته‌اند. در این مقاله شما را با چندین ابزار استراتژی برای آنالیز و تحلیل سایت و بررسی سئو آن آشنا می‌کنم. این ابزارها برای استراتژی جستجوی ارگانیک شما اهمیت زیاد دارد

بیشتر بخوانید »

نقشه سایت چیست؟

نقشه سایت

نقشه سایت یا (sitemap) یک فایل است. جایی که می‌توانید صفحات وب‌سایت خود را لیست کنید. با آن به گوگل و دیگر موتورهای جستجو در مورد سازمان‌دهی محتوای سایت خود اطلاع رسانی کنید. خزنده‌های موتور جستجو مانند Googlebot این فایل را می‌خوانند.

بیشتر بخوانید »

استفاده از هدینگ در سایت

هدینگ

خواندن متن بدون هدینگ، لذت بخش نیست. هدینگ‌ها و زیرهدینگ‌ها، مهمترین نقاط لنگری هستند که خواننده در متن می‌بیند. خوانندگان تمایل دارند آن را با دقت بیشتری بخوانند. آن‌ها از هدینگ استفاده می‌کنند تا متن مورد نظر را ارزیابی کنند.

بیشتر بخوانید »